Apel porządkowy dla klas IV - VIII

W czwartek odbył się pierwszy w nowym roku szkolnym apel porządkowy dla klas IV – VIII. Nazbierało się w naszej ,,dziewiątce’’ kilka ważnych spraw do przekazania uczniom. Prowadząca apel, pani Ewa Lemańczyk omówiła je w trakcie spotkania z uczniami. Przypomniała o zbliżającej się, corocznej akcji ,,Sprzątanie świata’,’ uświadamiając między innymi uczniów, żeby w trakcie akcji zbierali jedynie wyrzucone plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, gdyż inne odpady, jak strzykawki czy igły stwarzają bezpośrednie zagrożenie zdrowotne dla zbierającego ucznia. Odczytano również, rymowanki dotyczące sprzątania świata oraz zaprezentowano plakaty wiążące się z akcją. Podczas apelu wystąpił, też pod kierunkiem pana Łukasza Rosiak – szkolny zespół wokalny z piosenką ,, Gdzie akcja segregacja’’. Już na sam koniec apelu zaprezentowali się kandydaci na przewodniczących szkolnego samorządu szkolnego. Zaprezentowali oni swoje wyborcze programy. Propozycje były bardzo ciekawe i różnorodne. Niektóre zawierały m.in. tydzień szkolnego przyjaciela czy dni szalonych kapeluszy. W tym roku wybory do SU odbędą się w poniedziałek 24 września. Uprawnieni do głosowania są uczniowie klas IV –VIII.

Data dodania: 2018-09-20 12:20:35
Data edycji: 2018-09-20 12:38:34