Apel szkolny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

W czwartek, 26 kwietnia b.r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Warto pamiętać, że rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu rządów zaborczych. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy VII ,,a’’ przygotowali pod kierunkiem p.Łukasza Rosiak i Adama Liszewskiego montaż słowno-muzyczny. Uroczystość odbyła się na głównym holu szkoły. Apel rozpoczęto odśpiewaniem przez wszystkich przybyłych uczniów - hymnu narodowego ,,Mazurka Dąbrowskiego’’. Następnie prowadzący apel narratorzy - Konrad, Maja i Amelia zaprezentowali dzieje i losy naszej konstytucji i walki Polaków o odzyskanie niepodległości. Uczniowie ci recytowali także wiersze, a zespół wokalny ,,Canto’’ śpiewał pieśni o tematyce patriotycznej mi.n. ,,Mazurek Trzeciego Maja'' , ,,Przybyli ułani pod okienko''. Patriotyczne apele rocznicowe są już w naszej ,,dziewiątce’’ tradycją. Dzięki takim uroczystościom możemy kształtować postawy patriotyczne i przygotowywać uczniów do życia w demokratycznym państwie polskim.

Data dodania: 2018-04-26 12:01:35
Data edycji: 2018-04-28 13:23:36