Biblioteczna akcja czytelnicza na ,,Dzień Zwierząt''

4 października 2019 roku obchodziliśmy „Światowy Dzień Zwierząt”. Z tej okazji i bibliotekarze szkolni p.Adam Liszewski i p.Lidia Murawska oraz nauczycielka j.polskiego p.Janina Łańko, zaproponowali udział w akcji czytelniczej mającej na celu uwrażliwianie młodego pokolenia na los zwierząt i podkreślania ich znaczącej roli w życiu człowieka. Zamysłem akcji było także zmienienie zachowania ludzi w stosunku do zwierząt i uświadamianie im, że zwierzę to istota żywa, a nie przedmiot, i że ma swoje prawa. W ramach tego przedsięwzięcia biblioteczny aktyw czytelniczy brał udział w czytaniu fragmentów bajek, wierszków i rymowanek o swoich ulubionych pupilach w klasach: 2a, 3a, 3c, 5a,5b, 6a i 8a oraz w ,,zerówce'' i samej bibliotece. Co niektórzy szkolni czytelnicy przynieśli też swoje ,,zwierzęce'' pluszaczki, aby przekazać o nich ciekawe informacje. Gdyż właśńie z nimi nasz świat staje się piękniejszy, a my jesteśmy radośniejsi i jednocześnie zapominamy o samotności czy smutku.

Bibliotekarze serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się do czytelniczych obchodów dnia zwierzaczka.

Data dodania: 2019-10-05 11:40:46
Data edycji: 2019-10-07 07:35:42