Biblioteczne czytanie ,,Mikołajka’’ z konkursem

Dnia 6.12.2019 r. w szkolnej bibliotece przygotowano uczniom czytelnicze ,,Mikołajki’’ . Podczas spotkań z książką nasi szkolni czytelnicy mogli wysłuchać opowiadania o historii Świętego Mikołaja. Prócz tego w czytelni, odgadywali tytuły zagadek związanych ze świętami i rozwiązywali przygotowaną krzyżówkę świąteczną. W tym dniu nauczyciele biblioteki – p.Lidia Murawska, p.Adam Liszewski, czytali nawzajem z uczniami fragmenty popularnej książki Rene Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempe „Mikołajek” oraz inne teksty z lubianych przez dzieci książek (m.in. „Koszmarnego Karolka” Francesci Simon). Czytanie książek, może pomóc uczniom dobrze radzić sobie w nauce szkolnej. Dlatego biblioteczna akcja czytelnicza wsparta przez p.Janinę Łańko- nauczycielkę j.polskiego, była doskonałą okazją, aby wprowadzić uczniów ,,dziewiątki’’ w świat literatury, czy też rozbudzać zaciekawienie książką poprzez głośne czytanie.

Data dodania: 2019-12-06 18:41:44
Data edycji: 2019-12-06 18:46:41