Biblioteczny ,,Dzień czytania Tolkiena’’

Wczoraj w dniu 25 marca przypadał Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena. Po raz pierwszy Dzień Czytania Tolkiena ogłoszono 25 marca 2003 roku, a organizatorem było brytyjskie stowarzyszenie The Tolkien Society. Od tamtej pory święto to obchodzone jest co roku w wielu krajach świata. Z tej okazji bibliotekarze szkolni zaprosili chętnych uczniów – czytelników na głośne czytanie fragmentów ,,Hobbita’’ i "Władcy Pierścieni". Początek bibliotecznego ,,maratonu’’ czytania zaczął się o godz. 11:30 i trwał do 12:50. Przed spotkaniem bibliotekarze przyozdobili czytelnię szkolną kartami ze zdjęciami związanymi z twórcą „Władcy Pierścieni” oraz z najbardziej znanymi cytatami jego autorstwa. Na parapecie okiennym umieszczono krótką biografię Tolkiena z poszczególnymi etapami życia pisarza. Fragmenty powieści o przygodach śmiałego hobbita i jego przyjaciół czytali uczniowie z klas V – VII. Dopełnieniem święta było odczytanie ciekawostek związanych z osobą Tolkiena. Czytelniczą akcję koordynowali bibliotekarze: Lidia Murawska, Adam Liszewski i nauczycielka j.polskiego: Janina Łańko.

Data dodania: 2019-03-26 08:28:15
Data edycji: 2019-03-26 08:43:54