Biblioteczny dzień głośnego czytania, pt.,,Czytanie daje siłę’’

15 października br. ,,murach’’, a właściwie przy boisku ,,dziewiątki’’ obchodzono kolejny dzień głośnego czytania, pod swojsko brzmiącą nazwą – ,,Czytanie daje siłę’’. Akcja została zorganizowana przez nauczycieli bibliotekarzy Lidię Murawską i Adama Liszewskiego oraz nauczycielkę języka polskiego p. Janinę Łańko, wg. autorskiego scenariusza. Tego dnia motywem przewodnim były wiersze polskich pisarzy, które czytali, chętni uczniowie. Przepiękna aura sprawiła, że przysłuchujący się słuchacze czuli się jak w ,,rajskim plenerze’’. Lotna czytelnia - pod chmurką, ławka, kocyk, koszyki z książkami dla ,,moli książkowych’’, były strzałem w ,,dziesiątkę’’. Na miejscu wokół czytających, przysiadali słuchacze z różnych klas, którzy również mogli poczytać wybrane przez siebie utwory np. Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej czy Juliana Tuwima. W ten dzień dla nikogo nie zabrakło książek i nagród w postaci zakładek. Mamy cichą nadzieję, że nasi uczniowie zachęceni lekturą będą mieć siłę aby sięgać po inne pozycje książkowe dostępne w bibliotece szkolnej.

link:

Data dodania: 2018-10-16 10:26:16