Biblioteka szkolna świętuje Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej sympatycznej maskotki. Nasi bibliotekarze wraz z nauczycielką języka polskiego p.Janiną Łańko postanowili uczcić kolejną rocznicę urodzin Pluszowego Misia. Tego dnia uczennice z klasy 6 b przebrały się za literackie postacie słynnych misiów i następnie wkraczając do najmłodszych klas, czytały fragmenty bajek, dzieciom. Uczennice zapoznały też młodszych uczniów z historią Dnia Pluszowego Misia. Ale przede wszystkim przedstawiły sylwetki misiów – bohaterów literackich: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka i misia Yogi. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytania różnych bajek, a w bibliotece oglądały wystawkę maskotek i książek o misiach i niedźwiedziach.

Data dodania: 2018-11-26 11:26:15
Data edycji: 2018-11-28 17:29:27