Czytelniczy Dzień Pluszowego Misia

Niełatwo jest sobie wyobrazić świat bez Pluszowego Misia. Jest on przyjacielem dzieci i dorosłych w świecie zabawy oraz przyjacielem wszelkich sekretów i tajemnic. Pluszowy miś swą nazwę „Teddy” zawdzięcza Theodorowi Roosveltowi, który 100 lat temu był prezydentem Ameryki. W 1902 roku pewien sprzedawca zabawek zobaczył w gazecie rysunek, na którym prezydent nie ma ochoty już polować i nie chce skrzywdzić małego niedźwiadka. Stworzona pod wpływem tego rysunku zabawka otrzymała imię Teddy, które jest zdrobnieniem imienia Theodor. Miś Teddy ma więc swój dzień - 25 listopada. Tego dnia obchodzony jest światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej ,,dziewiątce’’ po prostu zaroiło się od misiów! Były te malutkie oraz te wielkie, które nie tak łatwo było objąć. Podczas tego wyjątkowego dnia uczennice z klasy VI b ( Ada Kratewicz, Wiktoria Bobińska, Ala Stachurska, Aleksandra Pozorska) w bibliotece i najmłodszych klasach szkolnych czytały fragmenty bajek o misiach. Natomiast na długiej przerwie odbył się quiz czytelniczy dotyczący literatury poświęconej przygodom misiów ( Paddingtona, Kubusia, Yogi ). nagrodami dla uczestników były zakładki ksiązkowe. Ten dzień upłynął nam w czytelni szkolnej w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Nauczyciele biblioteki: Adam Liszewski i Lidia Murawska oraz nauczycielka j.polskiego – Janina Łańko, serdecznie dziękują uczestnikom misiowych zmagań.

Data dodania: 2019-11-25 12:59:28
Data edycji: 2019-11-25 13:03:22