Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku Imienia Kazimierza Jagiellończyka

Dzień Edukacji Narodowej w szkole

Uroczysty, ale i wesoły charakter miały obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Tego dnia sceną zawładnęli uczniowie z Samorządu Szkolnego, którzy poprowadzili akademię. Najpierw odbyły się osobne spotkania w poszczególnych klasach, w czasie których uczniowie złożyli życzenia swoim nauczycielom. Następnie członkowie samorządu uczniowskiego zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny na szkolnym holu m.in. z występem nauczycieli, którzy w zabawny sposób przedstawili utwór J. Tuwima pt. ,,Lokomotywa'' i ,,O Grzesiu kłamczuszku''. Później odbył się specjalny koncert piosenek wykonywanych przez szkolne zespoły - Piccolo i Canto oraz najmłodszych uczniów z klas I - III.