,,Dziewiątkowe'', kwiatowe stoisko na WOŚP z rekordem !

W niedzielę (13 stycznia) w auli Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku odbył się malborski 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestniczyły w nim także nasze nauczycielskie wolontariuszki z kwiatowym stoiskiem.

Szkolny rekord zebranych pieniędzy w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł także w Szkole Podstawowej nr 9 w Malborku. - Co by tu zrobić, żeby dużo zarobić? - zastanawiały się nauczycielki zaangażowane w akcję, Małgorzata Jelinek, Joanna Wierzchowska-Zapadka i Monika Pozorska. Postanowiły zaangażować wychowawców i wszystkich uczniów, aby przynosili kwiatki doniczkowe w pięknych osłonkach, które były sprzedawane podczas finału WOŚP w Szkole Podstawowej nr 5. Strzałem w dziesiątkę okazała się także sprzedaż popcornu. W niedzielny poranek trwała akcja w naszej szkole przygotowywania kukurydzy. W ciągu dwóch godzin wyprodukowaliśmy tyle popcornu, że zapełniliśmy 250 przygotowanych kubeczków. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia zaangażowanych pani wicedyrektor, Krystyny Krysik i nauczycieli: Magdaleny Pawłowskiej, Grażyny Leśniewskiej-Długokęckiej, Marty Sikory, W transporcie pomagały: Maria Milczarek,Bożena Wereszczyńska oraz uczniowie: Mateusz Heimowski, Oktawian Kudrzycki,Julka Wiśniewska ,Julka Kowalska.Pragniemy także złożyć podziękowania dziewczynkom obsługującym stoisko :Zuzi Godek,Amelce Łaszewskiej,Martynce Bąk,Gabrysi Bąk,,Oli Rybak,Agacie Giza, Mai Pluszczyńskiej. Wielkie serce pracowników i uczniów malborskiej "Dziewiątki" przełożyło się na kwotę 1250 zł! Jest to suma dwukrotnie wyższa od ubiegłorocznej, dlatego jesteśmy bardzo dumni. Naszą radość przyćmiły niestety wydarzenia z Gdańska, jednak łączymy się z bólem z rodziną, bliskimi i współpracownikami zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, któremu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była bardzo bliska. Dokładając swoją cegiełkę do tej jakże szlachetnej akcji wierzymy, że warto pomagać, pomimo wszystko. Do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Więcej informacji z akcji i zdjęc na malborskim portalu: malbork.naszemiasto.pl i portalnaplus.pl.

Data dodania: 2019-01-14 18:10:26
Data edycji: 2019-01-18 09:27:19