Finalistą konkursu wiedzy o zamkach gotyckich w etapie międzywojewódzkim został Konrad Janusz

W dn. 07.06.18 w ,,pękającym w szwach‘’ zamkowym Karwanie odbył się finał wiedzy historycznej, dorocznego konkursu obejmującego trzy województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie i kujawsko-pomorskie, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Gmin Polskie Zamki Gotyckie. W finale malborskim, ( w tym roku Malbork był gospodarzem ) wzięli udział laureaci eliminacji gminnych przeprowadzonych w samorządach należących do stowarzyszenia. Finaliści w kategorii wiekowej - szkoły podstawowe - mieli godzinę na uporanie się z testem pisemnym, w tym nasz malborski ,,rodzynek’’ – Konrad Janusz. Zakres wiadomości niezbędnych do przygotowania do konkursu obejmował materiał z zakresu dziejów Zakonu Krzyżackiego, historii zamków krzyżackich czy historii Warmii i Mazur. Przed konkursem głos zabrała przedstawicielka Stowarzyszenia – Izabela Narożniak oraz dyrektor Muzeum Zamkowego, a następnie burmistrz Malborka. Wszyscy życzyli reprezentantom powiatów sukcesu. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki, a pytania nie należały do prostych – stwierdził dyrektor muzeum. Przedstawiciel naszej ,,dziewiątki’’ godnie reprezentował Malbork wśród kilkudziesięciu uczestników. Konrad wykazał się znakomitą wiedzą historyczną, i nie wiele zabrakło mu punktów by znaleźć się wśród laureatów. Opiekunem ucznia był nauczyciel bibliotekarz – Adam Liszewski. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego Laureaci konkursu otrzymali tablet, aparat fotograficzny oraz mikroskop, nagrody współfinansowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego.

Data dodania: 2018-06-10 16:30:50
Data edycji: 2018-06-23 16:37:05