Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku Imienia Kazimierza Jagiellończyka

HIV - AIDS - STOP

Pod takim hasłem w czwartek 7 grudnia odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV I AIDS w ramach realizacji programu edukacyjnego związanego z profilaktyką HIV/AIDS. Organizatorem olimpiady była PSSE w Malborku wraz z Urzędem Miasta Malborka. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych kl. VII i oddziałów gimnazjalnych. Tematyka olimpiady obejmowała epidemilogię HIV/AIDS W Polsce i na świecie, drogi rozprzestrzeniania zakażeń wirusem HIV, objawy kliniczne, pochodzenie i budowa wirusa HIV, zapobieganie zakażeniom oraz życie osoby zakażonej HIV i chorej na AIDS. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 7a, które zwyciężyły w eliminacjach szkolnych - Oliwia Dryla, Julia Sidor i Weronika Zakrzewska. Cała trójka po części pisemnej zakwalifikowała się do etapu ustnego. Nasze dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze. Oliwia Dryla zajęła III miejsce, a Julia Sidor zdobyła wyróżnienie. Wszystkim uczestniczkom olimpiady oraz pani Ewie Lemańczyk, która przygotowała uczennice serdecznie gratulujemy!