I, II, III miejsce w ,,Roweriadzie’’

I, II, III miejsce w  ,,Roweriadzie’’

W dniu 1 czerwca (sobota) odbyła się malborska ,,Roweriada’’ , którego organizatorem był malborski oddział PTTK. W rajdzie rowerowym wzięli udział uczniowie z malborskich szkół podstawowych. W quizie z wiedzy geograficzno-historycznej nasz reprezentant Andrzej Dąbrowski popisał się wielką znajomością tematu, zdobywając nagrodę główną, również na torze przeszkód Andrzejowi poszło nieźle, gdyż uplasował się na podium, zajmując III miejsce. Także Zuzanna Zając i Hubert Latkiewicz zajęli II i III miejsce w quizie. Ogólnie cały zespół ,,dziewiątki’’ drużynowo zajął II lokatę. Skład zespołu: Amelia Gawryluk, Andrzej Dąbrowski, Zuzanna Zając, Natalia Warchhold, Hubert Latkiewicz. Pogoda tego dnia na trasie dopisała, humory także oraz nagrody dla zwycięzców, którzy otrzymali pięknie ilustrowane książki, gadżety rowerowe oraz talony do McDonald'sa. Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej, jako formy aktywnego wypoczynku i poznanie tras rowerowych oraz połączenia wiedzy krajoznawczo-historycznej dotyczącej naszego miasta. Opiekunem sportowym zespołu był p.Mirosłąw Cieślik, zaś do konkursu wiedzy krajoznawczo-historycznej przygotowywali naszych uczestników: p.Ewa Lemańczyk i p.Adam Liszewski. Gratulacje dla wszystkich uczestników i opiekunów.

Data dodania: 2019-06-03 10:05:34
Data edycji: 2019-06-03 22:07:43