III miejsce naszej szkoły w Grze Miejskiej pt. „Krzyżem i mieczem”

7 czerwca 2018 r. 15 uczniów klasy 7a jako „Rycerze Dziewiątki” wzięło udział w Grze Miejskiej pt. „Krzyżem i Mieczem” organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 w Malborku i Centrum Edukacji i Kultury w Malborku. Celem Gry było przybliżenie jej uczestnikom informacji dotyczących nieznanej historii miasta oraz udział w konkurencjach zręcznościowych. W ciągu 3 godzin nasza drużyna musiała stawić się kolejno w 8 punktach kontrolnych. Warunkiem opuszczenia punkt kontrolnego było udzielenie odpowiedzi na 5 pytań (np. którzy królowie nocowali na Zamku Malborskimi, komu poświęcona jest tablica znajdująca się na budynku Dworca PKP) oraz zaliczenie konkurencji zręcznościowej (np. strzelanie z łuku, układanie puzzli, ułożenie z „siebie” napisu Malbork). Trasa liczyła ponad 12 km, bowiem były to kolejno: ul. Grunwaldzka, Szpital Jerozolimski, Rynek, ul. Reymonta, Plac Kazimierza Jagiellończyka, CAW, czyli dawny OSiR, zamkowa fosa południowa i finał w Szkole Łacińskiej. W Grze Miejskiej startowały drużyny wszystkich malborskich podstawówek, a nasza drużyna ostatecznie zajęła III miejsce. Puchar dla szkoły i nagrody dla wszystkich uczestników były wręczone podczas uroczystego otwarcia XVI Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej. Opiekunem naszych uczniów była pani Bożena Wereszczyńska.

Data dodania: 2018-06-11 08:21:33
Data edycji: 2018-06-11 08:32:13