„Każdy WAT na wagę złota – czyli, jak efektywnie oszczędzać energię w szkole”

Za nami rok wdrażania w naszej szkole projektu związanego z oszczędzaniem energii. Razem z innymi szkołami z terenu 9 gmin województwa pomorskiego (Gdynia, Kobylnica, Krokowa, Malbork, Rumia, Sopot, Słupsk, Sztum, Ustka), wspólnie realizujemy kampanię pn. „Każdy WAT na wagę złota – czyli pomorskie dzieci i młodzież uczą się jak efektywnie oszczędzać energię w szkole”.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu oraz promocja racjonalnego wykorzystania energii poprzez wdrożenie w pomorskich szkołach innowacyjnej metodologii „50/50”. Kampania „Każdy WAT na wagę złota – czyli pomorskie dzieci i młodzież uczą się jak efektywnie oszczędzać energię w szkole” jest współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a koordynuje ją Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Citès”. W tym roku podsumowaniem realizacji działań było spotkanie z uczniami klasy 5c dotyczące ochrony klimatu i oszczędzania energii. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na ten temat i świetnie poradzili sobie z tematyką projektu – w jaki sposób możemy racjonalnie wykorzystać energię i efektywnie ją oszczędzać zarówno w szkole, jak i w domu.