Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku Imienia Kazimierza Jagiellończyka

Konferencja nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 7 marca o godzinie 12:00 w czytelni biblioteki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy ze szkół malborskich oraz terenu powiatu malborskiego. W konferencji uczestniczyli bibliotekarze z naszej placówki: Lidia Murawska i Adam Liszewski. Jednym z celów głównych spotkania bibliotekarzy było zapoznanie się z rolą bibliotek szkolnych w nowej podstawie programowej, którą zaprezentował, pan Maciej Kowalewski z ZSP nr 4. W ramach spotkania nauczyciele bibliotekarze wzięli udział w warsztatach szkoleniowych dotyczących prawa autorskiego w służbie informacji. Szkolenie pozwoliło uaktualnić i usystematyzować wiadomości z wyżej nakreślonego zagadnienia. W drugiej części spotkania jego uczestnicy zapoznali się z raportami na temat darmowych podręczników (MEN), które przedstawiała, pani Marlena Majka.Podczas spotkania wymieniono doświadczenia i informacje o bieżącej pracy w poszczególnych bibliotekach szkolnych, co na pewno niebawem zaprocentuje dalszą, międzybiblioteczną współpracą.