Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku Imienia Kazimierza Jagiellończyka

Konkurs szkolny - Światowy Dzień Walki AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki AIDS. Z tej okazji odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o AIDS i HIV . Udział w nim wzięli uczniowie klas VI i VII. A czasie konkursu dzieci obejrzały też prezentację oraz krótki film, które przybliżyły im zagadnienia związane z zagrożeniami, epidemiologią i sposobami zapobiegania zakażeniu wirusem HIV. Konkurs pokazał, że szósto i siódmoklasiści mają dużą wiedzę na ten temat. Z klas szóstych najlepsza okazała się kl. 6a, II miejsce zajęła klasa 6c, a III klasa 6b. A klasach siódmych I miejsce zajęła klasa 7a . Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS i HIV.