Koronawirus - rekomendacje

Szanowni Rodzice,

przedstawiamy rekomendacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadków zachorowań na koronawirusa oraz wzrastającego zagrożenia zachorowań grypopodobnych:

Należy przestrzegać podstawowych zasad higieny osobistej, przede wszystkim często myć ręce z użyciem ciepłej wody i mydła oraz stosować ochronę podczas kaszlu i kichania,

Rodzice przeziębionych i chorych dzieci nie posyłają ich do szkoły,

Jeżeli członek rodziny wrócił z terenu występowania koronawirusa i ma objawy grypopochodne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego,

Należy na bieżąco sprawdzać komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

800 190 590 - infolinia Ministerstwa Zdrowia (czynna całodobowo)

693 115 766 - telefon alarmowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku, ul. Juliusza Słowackiego 64 (czynny całodobowo)

Data dodania: 2020-02-28 15:33:24
Data edycji: 2020-03-04 13:55:57