Mądrość zbudowała sobie dom - klasa VIII a na zamku malborskim

Mądrość zbudowała sobie dom  - klasa VIII a na zamku malborskim

Ponad 700 zabytków z Polski, Europy i nawet Izraela oglądali nasi uczniowie z klasy VIII ,,a’’ w dniu 22 X b.r. na wielkiej wystawie o państwie zakonu krzyżackiego w Muzeum Zamkowym. Pan Arkadiusz Dzikowski, pracownik Działu Edukacji Muzeum Zamkowego, w interesujący sposób wprowadził uczniów w klimat epok, w którym kształtowało się i funkcjonowało państwo krzyżackie w Prusach. Wśród zabytków które obejrzeli ósmoklasiści znalazły się m.in. militaria, rzeźby, bogaty zbiór ksiąg liturgicznych, mnóstwo dokumentów dotyczących Zakonu Krzyżackiego. Wystawę zwiedziliśmy z wychowawcą p.Mirosławem Cieślikiem i p. Marzeną Kratewicz.

Data dodania: 2019-10-29 11:45:40
Data edycji: 2019-10-29 11:53:25