Magda i Ola uczestniczki konkursu o ,,Dniu z życia J. Piłsudskiego ‘’.

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Archiwum Państwowe w Malborku zorganizowało konkurs pt. „Dzień z życia Józefa Piłsudskiego”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zapoznania się z życiem i działalnością Marszała Józefa Piłsudskiego oraz pogłębienie wiedzy historycznej. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: plastycznej –oraz pisemnej – dla klas 5-8 szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice – Ola Sypniewska i Magda Krzemianowska, które przygotowały prace pisemne pod okiem p. Adama Liszewskiego. Temat był ciekawy, ale na pewno trudny do ocenienia przez jury. Choć nasze uczennice nie ulokowały się na podium ( otrzymały barwne dyplomy uczestnictwa ) to najważniejsze, że zainspirowały się do poznawania dziejów kraju. Mamy nadzieję ze zaszczepienie wiedzy, zakiełkuje już niebawem. Sam poziom tego konkursu był bardzo wysoki, albowiem w konkursie uczestniczyli uczniowie z sąsiadujących z Malborkiem powiatów. Wszyscy życzymy kolejnych uczennicom sukcesów i dużo chęci do dalszego pogłębiania swoich umiejętności pisarskich!

Data dodania: 2018-05-25 12:15:57
Data edycji: 2018-05-25 12:19:13