,,Miłujemy Książki’’- walentynkowe czytanie w bibliotece

Pod znaczącym hasłem „Miłujemy książki ” w dniu 14 lutego w czytelni biblioteki szkolnej odbyły się walentynkowe zajęcia dla miłośników książki. Chętni czytelnicy wysłuchali zwięzłej pogadanki przedstawionej przez p. Adama Liszewskiego o historii Walentynek, dowiedzieli się też, kim był św. Walenty. Następnie nasi szkolni czytelnicy ( Julia Lorek, Julia Konior, Franciszek Łaszkiewicz, Oliwia Owsianik, Zuzanna Noworacka, Wiktoria Wajs, Sandra Statkiewicz, Ola Pozorska i Alicja Jonatowska ) wysłuchiwali walentynkowych opowieści i wierszy polskich pisarzy nawiązujących w swoich utworach do uczuc przyjaźni i motywów miłości ( Kofta, Poświatowska, Pawlikowska-Jasnorzewska i inni autorzy). W doborze i wyborze zaprezentowanych utworów pomagały p. Lidia Murawska i p.Janina Łańko. Celem wydarzenia było propagowanie piękna poezji oraz rozwijanie recytatorskich i uzdolnień uczniów. Na zakończenie, każdy uczestnik akcji otrzymał walentynkowy słodki upominek.

Data dodania: 2020-02-14 19:27:49
Data edycji: 2020-02-17 09:14:29