Na spotkaniu autorskim z Marleną Popławską-Marek

W piątkowe przedpołudnie dnia 06.04. br. w malborskiej ,,Mediatece’’odbyło się spotkanie autorskie z autorką książek dla dzieci panią Marleną Popławską-Marek. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy 1 ,,a’’ wraz z wychowawczynią p.Gabrielą Furchel i szkolnymi bibliotekarzami p. Lidią Murawską i p. Adamem Liszewskim. Autorka książki pt. "Wyprawa na maksa" i " Mandarynka Grażynka" niezwykle ciekawie i dowcipnie opowiadała o dziejach powstania obu książek. Nasi mali czytelnicy brali czynny udział w różnych konkursach przeprowadzanych przez panią Marlenę, a związanych z przygodami bohaterów książek, min. poznawały na mapie kontynenty i kraje oraz występujące na nich owoce. Za każdą właściwą odpowiedź uczestnik otrzymywał – kolorową przypinkę z uśmiechem. Autorka opowiadała również barwnie o swojej pierwszej książce pt. " Wyprawa na maksa". I tak pierwszoklasiści dowiedzieli się o arcyciekawych grach, w które bawią się uczniowie na wyspie Majorka w Hiszpanii, gdyż pani Marlena nauczała języka polskiego w jednej z miejscowych szkół. Mali czytelnicy mogli się również zapoznać z odczytywanymi fragmentami książki ,,Wyprawa na maksa’’. Bohater książki to trzynastoletni, ciekawy świata chłopiec, który kocha geografię i dalekie podróże. Pani Marlena wyjawiła, że już niebawem pojawi się kontynuacja niezwykłych przygód małego Maksa. Spotkanie przebiegało w pogodnej, żywiołowej atmosferze, a nasi czytelnicy na zakończenie zadawali autorce różnorodne i często zabawne pytania. Już na sam koniec nastąpiła poważna chwila, na którą wszyscy czekają z niecierpliwością, czyli rozdanie autografów do książki z dedykacją.