Nagrody za akcję ,,Czysty Malbork’’ w Urzędzie Miasta

W dniu 17 maja w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta Malborka odbyła się sympatyczna uroczystość wręczenia nagród uczniom malborskich szkół podstawowych, które wzięły udział w akcji ,,Czysty Malbork’’ zorganizowanej przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 9 w Malborku. Celem akcji było promowanie postaw proekologicznych wśród uczniów malborskich szkół podstawowych oraz poszerzenie wiedzy na temat potrzeb segregacji odpadów i oszczędzania surowców. ,,Dziewiątka’’ właśnie z okazji obchodzonego corocznie 22 kwietnia Dnia Ziemi, przeprowadziła, różne konkursy ekologiczne dotyczące segregacji odpadów do których zgłosiły się malborskie szkoły podstawowe nr 1,2,6,9. Podczas spotkania w UM można było zobaczyć prace plastyczne wykonane dowolną techniką, plakaty promujące selektywną zbiórkę odpadów czy też przedmioty wykonane z odpadów. Ceremonia wręczenia nagród uczniom rozpoczęła się od powitania gości i władz miasta przez dyrektora SP nr 9, pana Pawła Guzow oraz przybliżenia postaw ekologicznych przez szkolnego koordynatora ds. ekologii panią Ewę Lemańczyk. Punktem kulminacyjnym było wręczenie cennych nagród i spotkanie z Burmistrzem Malborka - Panem Markiem Charzewskim i Przewodniczącym Rady Miasta – Panem Pawłem Dziwoszem. Wręczono, również nagrody wszystkim uczniom wyróżnionym w w/w konkursie. Nagrodzeni z ,,dziewiątki'' to: Antoni Binerat, Marcel Neubauer, Alana Sawicka, Maksymilian Denis, Weronika Kruk.

Mamy cichą nadzieję, że zachęciliśmy uczniów malborskich ,,podstawówek’’ do dbania o środowisko wokół nas, gdyż Ziemia to nasz wspólny dom. W ramach akcji ,,Czysty Malbork’’ prace laureatów zostaną wystawione na holu głównym SP 9 i szkolnej bibliotece.

Link:

Data dodania: 2019-05-17 19:19:36