Nasi prelegenci nagrodzeni podczas powiatowej sesji malborskiego PTTK

W dniu 22.11.17 odbyły się powiatowe sesje – referaty z prezentacjami multimedialnymi – zorganizowane przez malborski oddział PTTK w ,,Szkole Łacińskiej’’dotyczące szeroko rozumianego krajoznawstwa na Pomorzu i popularyzacji pomorskiej historii. Wykłady i prezentacje przedstawiały malborskie placówki szkolne oraz goście z placówki szkolnej w Miłoradzu. W spotkaniu nie zabrakło i naszych ,,dziewiątkowych’’ przedstawicieli – Andrzeja Dąbrowskiego z prelekcją tematyczną ,,Żuławy Wiślane-płasko, ale nie nudno’’- którego doskonale przygotowała Pani Ewa Lemańczyk oraz Mai Sztejner z Konradem Janusz, którzy pod kierunkiem Pana Adama Liszewskiego zaprezentowali postać generała Józefa Hallera na Pomorzu. W kilkunastominutowych wykładach nasi wszyscy prelegenci przybliżyli i zachęcili słuchaczy do uczestnictwa w imprezach krajoznawczych, do poznawania historii i tradycji Pomorza, Żuław i Powiśla. Cieszymy się, że wszystkie prezentacje sprowokowały ciekawe pytania i ożywioną dyskusje w kuluarach i na widowni. Jedną z atrakcji było, też zwiedzanie komnat i zakamarków naszego pięknego zamku. Po zakończeniu wykładów wszyscy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez organizatora i władze miasta oraz powiatu.

Data dodania: 2017-11-24 10:01:22
Data edycji: 2017-11-24 10:08:31