Nasz Festyn Rodzinny ,,Kazimierki''

W ostatnią sobotę września, tym razem jesienią w naszej ,,dziewiątce'' zapanowała radosna i gorąca atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny ,,Kazimierki". Dość bogaty program festynu, mimo pochmurnej i zmiennej pogody sprawił jednak, że mury naszej szkoły wypełniły się tłumem gości. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji. Zaczątkiem festynu był królewski – kazimierzowski – korowód. Po tym wstępie  wystapiły na scenie szkolne zespoły: ,,Dziewiąteczki,'', ,,Canto'' oraz ,,Kaziki''. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyły pokazy profesjonalnego sprzętu Wojska Polskiego ( 22.Baza Lotnictwa Taktycznego ), grupy minerskiej np. robot rozpoznawczy czy minerski. Niecodzienną atrakcją były też przejażdzki konne i rzuty podkową. Oblężenie przeżyły stoiska z kiełbaskami i chlebem ze smalcem. Również znacznym powodzeniem kulinarnym wśród odwiedzających festyn wzbudzały smakowite gofry. Warto przyznać, że wiele osób korzystało także z zakupu książek i bajek za symboliczne kwoty. Na scenie umiejscowionej na holu odbyły się pokazy naszych dzieci: wokalne, muzyczne, teatralne. Prowadzony było także kram z losami i loterią, w którym można było wygrać pluszaki, gry planszowe, manierki sportowe, płyty z filmami, pendrivy itp. Ale i tak wszyscy czekali na wylosowanie markowej elektrycznej hulajnogi. Wsparciem dla podniebienia były słodkie domowe wypieki, wszelkiego rodzaju ciasta, kawa i herbata oraz pyszne sałatki. Na holu wystawiane były stare i nieco nowsze kroniki szkolne. Zbierano, też makulaturę za co można było otrzymać -jesiennego, doniczkowego wrzosa, wspomagano i malborskie towarzystwo ,,Reks'' oraz zachęcano i zbierano podpisy do projektu Budżetu Obywatelskiego – w naszym przypadku jest to ,,bieżnia przy SP 9.

Dyrektor szkoły i grono pedagogiczne dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i pomocy przy naszym festynie.

Data dodania: 2019-09-28 20:35:24
Data edycji: 2019-10-07 08:13:24