Nasza reprezentacja piątoklasistów zajęła trzecie miejsce w wojewódzkim konkursie matematyczno-geograficznym

Ada Kratewicz i Alicja Stachurska z V b i Szymon Konczyński z V c to drużyna z naszej „dziewiątki”, która doskonale radziła sobie z zadaniami z matematyki i geografii. MATGEO odbył się w Szkole Podstawowej nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego w Gdańsku pod patronatem pomorskiego kuratora oświaty i prezydent Gdańska. Zgodnie z regulaminem, przed rywalizacją finałową odbyły się eliminacje rejonowe w Gdańsku, Rumi i Chojnicach. Właśnie w chojnickiej szkole nasza reprezentacja okazała się najlepsza, zdobywając prawo występu w ostatecznej rozgrywce.

Poziom w finale był bardzo wyrównany, o czym świadczy punktacja. Zdobywcy pierwszego miejsca uzyskali 34 punkty, a drugiego i trzeciego – 33 punkty, a na czwartym miejscu znalazły się cztery szkoły z 32 punktami – relacjonowała p. Bożena Rażewska - opiekun zespołu. Uczestnicy konkursu znali ogólny zakres tematyczny zadań, które przyszło im rozwiązać. Nie wszystkie wiadomości były piątoklasistom znane z lekcji, potrzebne były zajęcia dodatkowe. Do szkolnej drużyny wytypowani zostali najlepsi matematycy, bo geografii łatwiej jest się nauczyć – zauważyła p.Bożena Rażewska, nie ukrywając dumy ze swoich uczniów. Ponieważ konkurs miał patronat kuratorium oświaty, dzieci otrzymają zaświadczenie o dodatkowych punktach, które przydadzą się przy naborze do szkoły ponadpodstawowej.

Gratulujemy naszym reprezentantom i opiekunowi zespołu p. Bożenie Rażewskiej.

Warto zaznaczyć, że w gdańskim finale konkursu brała również udział reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku.

Data dodania: 2019-04-16 20:34:30
Data edycji: 2019-04-16 20:37:25