Pasowanie na czytelnika biblioteki ,,dziewiątki’’

Dnia 7 maja w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się pasowanie na Czytelnika Biblioteki ,,dziewiątki’’ uczniów klas pierwszych zorganizowane przez szkolnych bibliotekarzy. W tym roku szkolnym w uroczystości brali udział uczniowie dwóch klas pierwszych ( 1 a i 1 b) z wychowawczyniami. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów szkoły do korzystania z biblioteki szkolnej i wypożyczania książek. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Tym razem uroczystość odbyła się w szkolnej czytelni z udziałem uczennic klasy VIII b – Martyny Bąk, Zuzanny Godek i Amelii Łaszewskiej, które prowadziły biblioteczną ceremonię. Pasowanie na czytelnika jest oficjalnym przyjęciem uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak nasi uczniowie złożyli przyrzeczenie, to zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych i regulaminem biblioteki oraz prośbami książki. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której przekazano nowym czytelnikom wiedzę o książce. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pań wychowawczyń złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło pasowanie na czytelnika, najstarszą książką ze zbiorów szkolnej biblioteki. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książki, które będą przypominać o tym uroczystym wydarzeniu. Uśmiechnięte twarzyczki i słowa „ale było to fajnie” świadczyły o tym, że najmłodsi czytelnicy cieszyli się z pobytu i wypożyczenia pierwszej magicznej książki.

Data dodania: 2019-05-08 20:36:36
Data edycji: 2019-05-09 08:21:28