Pasowanie na czytelnika, pierwszoklasistów w bibliotece

Każdego roku, w drugim semestrze w bibliotece odbywa się uroczyste pasowanie uczniów z klas pierwszych (kl.I a i kl.I b ) na Czytelników Biblioteki. W tym roku - dnia 24 i 27 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Czytelnika’’, które tym samym oficjalnie przyjęło pierwszoklasistów do grona czytelników. Najmłodsi uczniowie zawitali w progi biblioteki, w której czekali na nich bibliotekarze ( p.Lidia Murawska i p.Adam Liszewski ) i koleżanki ze starszych klas. One to zaprezentowały nowym czytelnikom – świat kolorowych książek. Uroczystość była przeplatana piosenkami, które zaprezentował szkolny zespół wokalny ,,dziewiąteczki’’  ( indywidualnie zagrała na keyboardzie uczennica z kl. II Aurelia - utwór ,,Maszruje wiosna'' ) z akompaniamentem p. Łukasza Rosiak i rymowanymi wierszami oraz aforyzmami o książkach zaprezentowanymi przez (Zuzię, Oliwię i Nikolę z kl.VII b oraz Adę, Alę, Kubę i Wiktorię z kl. VI b). W trakcie bibliotecznego przedstawienia, pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników – najstarszą książką w bibliotece - przez panią Lidię i pana Adama. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościową przypinkę i zakładkę do własnej książki. Następnie nowi czytelnicy dokonali pierwszych wypożyczeń. Była to miła oraz doniosła uroczystość, szczególnie dla pierwszoklasistów, którzy obiecali, że będą pamiętać o obietnicy czytania, wypożyczania i dbania o książki.

Data dodania: 2020-02-27 19:37:36
Data edycji: 2020-02-28 09:57:40