Piątkowe Sprzątanie Świata z ,,dziewiątką’’

Hasło tegorocznej akcji brzmiało: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" W naszej szkole po raz 25 w dniu 20 września odbyła się akcja „Sprzątania świata”. Tegoroczna edycja rozpoczęła się krótkim apelem na holu szkoły, przygotowującym do akcji, w którym wzięły udział dzieci klas IV-VIII. Po jego zakończeniu uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami wyruszyli na sprzątanie naszego miasta. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali od p. Ewy Lemańczyk – koordynatora akcji, plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Uczniowie sprzątali tereny wokół ,,dziewiątki’ oraz wyznaczone wcześniej rejony miejskie. Zakończeniem akcji obchodów „Sprzątania świata” w szkole, było przygotowanie i odśpiewanie na tę okoliczność rymowanej ,,ekologicznej’’ piosenki na melodię ,, Na jagody’’. Wcześniej na holu i korytarzach szkoły wywieszono plakaty nawiązujące do segregacji śmieci, natomiast na lekcjach zajęć plastycznych, uczniowie wykonywali zbawki z surowcó wtórnych.

Sprzątanie Świata jest to coroczną akcja, w której biorą udział wszyscy chętni, którym nie jest obojętny los ziemi. Sprzątanie Świata ma również na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych Polaków.

Data dodania: 2019-09-21 21:35:20
Data edycji: 2019-09-27 12:08:35