Pobiegliśmy w XXVIII Narodowym Biegu Niepodległości

W dniu 11 listopada b.r , uczniowie naszej szkoły brali udział w XXVIII Narodowym Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Ideą biegu było uczczenie, rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Wzięło w nim udział kilkunastu uczniów z klas V – VIII naszej szkoły. Bieg odbył się na terenach kwartału ulic –Narutowicza, Wareckiej, Parkowej i Piastowskiej. Trasa wynosiła od 700 do 1700 metrów, w zależności od rocznika. Nasi reprezentanci spisali się dobrze, co prawda nie znaleźli się na podium, ale na mecie otrzymali pamiątkowe medale, które odebrali z rąk burmistrza. Najbliżej podium, w ścisłej czołówce była Karolina Kowalska, któa zajęła V miejsce. Poza samym biegiem na każdego czekała gorąca zupka, napój i ciasteczka. Opiekunami drużyny ,,dziewiątki’’ był p. Grzegorz Esz , p.Katarzyna Mattern, p.Marzena Kratewicz - nauczyciele wychowania fizycznego.

Data dodania: 2018-11-13 09:48:19
Data edycji: 2018-11-13 16:29:03