Pogadanka na temat przepisów ruchu drogowego - dzień bez samochodu

Warto przypomnieć dziecku, że najbezpieczniej przejdzie przez jezdnię na wyznaczonym przejściu, przez tzw. „pasy” z sygnalizacją świetlną, te i inne zasady przypomniał uczniom z młodszych klas naszej szkoły p.Bogdan Mąder w czasie prelekcji. Tego dnia zachęcał uczniów do korzystania z ekologicznych środków transportu rowerów czy hulajnóg. Bardzo ważnym elementem pogadanki, było informowanie dzieci o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach publicznych zarówno w trakcie jazdy rowerem, czy też autem. Ostatnim punktem prezentacji, było rozdanie wszystkim uczestnikom – pasków odblaskowych ,które na pewno zwiększają bezpieczeństwo dzieci na drodze, szczególnie w okresie jesienno –zimowym.

Data dodania: 2018-09-27 12:02:11
Data edycji: 2018-09-27 12:30:35