Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ,,Czytajmy po angielsku’’

Konkurs, który odbył się w naszej szkole w dniu 14.11.17, był przeznaczony dla uczniów malborskich szkół podstawowych i okolic. Aby uczestniczyć w kolejnym etapie uczniowie przeszli przez sito wewnętrznej eliminacji w macierzystej placówce. Do ,,dziewiątki'' przybyli ,,najlepsi z najlepszych''. W tym dniu, konkursowicze rozwiązywali test z fragmentem dwustronnicowego tekstu, ułożonym przez zespół nauczycieli języka angielskiego. Tym razem tematyka związana była ze słynną powieścią angielskiej pisarki L.M.Montgomery pt. ,,Anne of Green Gables’’ czyli ,,Ania z Zielonego Wzgórza''. Warto zaznaczyć, że rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, a sami uczestnicy wykazali się olbrzymią znajomością języka angielskiego. Niemniej po skrupulatnym podliczeniu punktów, jury ogłosiło laureatów. Miło jest nam poinformować, że tegorocznymi laureatami zostali ( najwięcej punktów uzyskali indywidualnie ): 1. Dominika Wrzochalska ( SP 1 ), Zuzanna Grzella ( SP 1 ), Adrianna Grzybek ( SP 9), 2. Michalina Duda ( SP 1), Jakub Dąbrowski (SP 6), Zuzanna Gacek ( SP 6), 3. Bartosz Kiciński ( SP 2 Nowy Staw ), Małgorzata Pakuła ( SP 2 ), 4. Olaf Dzwolak (SP 2 Nowy Staw ), Kinga Parafiniuk ( SP 5). Celem konkursu powiatowego, było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania nauką języka angielskiego oraz przede wszystkim pobudzenie chęci czytania powieści i książek w tym międzynarodowym języku. Wszyscy laureaci konkursu zostali nagrodzeni oryginalnymi pamiątkami brytyjskimi ( śliczne teczki ) z powieścią książkową w języku Szekspira, które wręczała uczestnikom konkursu - Pani Grażyna Szymula - przewodnicząca jury. Tego dnia także inni uczestnicy konkursu zostali obdarowani wspaniałymi dyplomami z podziękowaniami. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy a, zwycięzcom serdecznie gratulujemy.