Próbne ćwiczenia ewakuacji uczniów i pracowników

W dniu 11 października około godziny 12;00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji uczniów i pracowników z budynku ,,dziewiątki’’. Głównym celem przeprowadzonych pod nadzorem malborskiej jednostki Straży Pożarnej, ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego niebezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy ćwiczeń po usłyszeniu alarmu (kilka krótkich dzwonków) opuścili budynek szkoły właściwymi wyjściami awaryjnymi, przechodząc na miejsce zbiórki przy boisku wielofunkcyjnym. Ewakuacja szkoły przebiegała bardzo sprawnie i bez zakłóceń. Uczniowie bez paniki i z dużym zdyscyplinowaniem wykonali próbę ewakuacji. Na boisku nauczyciele jeszcze raz sprawdzili obecność , a dyrektor złożył meldunek straży pożarnej. Po przeprowadzonej kontroli budynku, dyrektor szkoły, odwołał alarm i wszyscy wrócili do właściwych zajęć.

Data dodania: 2018-10-12 19:07:58
Data edycji: 2018-10-12 19:25:18