Procedura przeprowadzenia Egzaminu Ósmoklasisty 2019/2020

Procedura przeprowadzenia Egzaminu Ósmoklasisty

w Szkole Podstawowej nr 9 im. Kazimierza Jagiellończyka w Malborku w warunkach zagrożenia epidemicznego w roku szkolnym 2019/2020

1. W dniach egzaminu (16-18 czerwca 2020 r.) zbiórka uczniów ma miejsce o godzinie 8.30 przed szkołą zachowując dystans społeczny  minimum 1,5 m.
  2. Na egzamin może przyjść tylko osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  3. Na egzamin nie może przyjść osoba przebywająca w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo osoba objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek oraz innych rzeczy niepotrzebnych na egzaminie.
  5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych.
  6. Uczniowie wchodzą do szkoły wejściem głównym. Wszyscy uczniowie muszą mieć ubrane maseczki ochronne (ewentualnie przyłbice). Maseczki mogą być zdjęte dopiero po rozpoczęciu egzaminu.
  7. Po wejściu do szkoły uczniowie dezynfekują dłonie.
  8. Podczas pobytu w szkole uczniowie zachowują dystans społeczny wynoszący minimum 1,5 m.
  9. Uczniowie będą podzieleni na 5 sal, aby zapewnić komfortowe warunki do pracy oraz spełnić wytyczne sanitarne.
  10. Uczniowie przypisani do poszczególnych sal egzaminacyjnych zostaną tam skierowani przez personel szkoły.
  11. Uczniowie mogą przynieść na egzamin małą butelkę wody. Szkoła w tym roku nie zapewnia wody dla zdających.
  12. Uczniowie piszący egzamin są zobowiązani:
  • po wejściu do szkoły zdezynfekować ręce, pozostawić swoje rzeczy osobiste w Sali nr 14 klasa 8A lub Sali nr 15 Klasa 8B,
  • zachowując dystans społeczny wynoszący minimum 1,5 m udać się pod salę wskazaną przez personel,
  • członek komisji sprawdza listę obecności i losuje w obecności zdającego numer stolika,
  • ponownie dezynfekują dłonie,
  • wchodzą do sali egzaminacyjnej i zajmują wyznaczone im miejsce,
  • zarówno przed jak i w trakcie egzaminu mogą skorzystać z toalety na pierwszym piętrze (z zachowaniem wszystkich procedur sanitarnych i egzaminacyjnych)
  1. Po rozpoczęciu pracy z zestawem egzaminacyjnym uczniowie mogą zdjąć maseczki ochronne. Jeżeli w trakcie egzaminu chcą skorzystać z toalety lub zakończyć pracę z zestawem egzaminacyjnym informują o tym fakcie członka zespołu egzaminacyjnego przez podniesienie ręki. Zanim podejdzie do nich członek zespołu egzaminacyjnego uczeń ma obowiązek założyć maseczkę ochronną, jeżeli ją uprzednio zdjął.
  2. Po zakończeniu pracy z zestawem egzaminacyjnym i uzyskaniu zgody na wyjście z sali uczniowie opuszczają salę, odbierają swoje rzeczy osobiste i wychodzą ze szkoły. W trakcie opuszczania budynku oraz po jego opuszczeniu należy zachować dystans społeczny wynoszący minimum 1,5m.
Data dodania: 2020-06-06 20:53:51
Data edycji: 2020-06-06 20:59:54