Przedstawienie Bożonarodzeniowe i spotkania wigilijne w klasach 0-VIII

W oczekiwaniu na święta, 21 grudnia ( piątek ) w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe, dla klas 0 – III, które wprowadziło atmosferę najpiękniejszych w roku świąt. Uczniowie - aktorzy z klasy III a, przypomnieli sens i cel obchodzenia świąt. W przygotowanie scenografii i kostiumów zaangażowały się nauczycielki, panie: Maria Milczarek, Aleksandra Witkowska i Bożena Chmielnicka. Wielki wysiłek występujących małych aktorów, przyniósł efekt w postaci interesującego spektaklu, który zarówno bawił, jak i wzruszał najmłodszą publiczność. Dodatkowym atutem przedstawienia, były kolorowe stroje aktorów – pastuszków, królów, aniołków. Już na koniec spektaklu wszyscy aktorzy, publiczność i nauczyciele odśpiewali znane kolędy. Chociaż Wigilia przypada 24 grudnia, to w tym dniu uczniów i nauczycieli nie ma już w szkole. Dlatego też nasze klasy, pod opieką wychowawców zorganizowały spotkania wigilijne dzisiaj. Uczniowie ,,dziewiątki’’ przyszli do szkoły odświętnie ubrani, jak na taką uroczystość wypadało. W klasach słuchano kolęd, przełamywano się opłatkiem, kosztowano potraw wigilijnych, były też życzenia, a i spotkania były wzruszające. Klasowe wigilie wprowadziły wszystkich w zbliżający się świąteczny nastrój.

Data dodania: 2018-12-21 17:01:58
Data edycji: 2018-12-21 17:14:54