,,Przyłapani na czytaniu'' w szkole

W środę i czwartek ( 19 – 20.06.18 ) odbyła się w naszej szkole impreza dla klas 0 – III, pt. ,, Przyłapani na czytaniu’’ w ramach akcji – czytania różnych bajek i opowiadań najmłodszym dzieciom, przez starszych uczniów. W ramach tej akcji odbyły się nieformalne przedstawienia teatralne w ,,dziewiątkowych’’ klasach. Uczniowie – aktorzy przebrani za postaci z bajek, czytając fragmenty opowiadań ( m.in. ,,Kocie historie’’, ,,Przygody Pimpusia Sadełko’’ , ,,Pollyanna’’ ) z podziałem na role wcielali się w postaci - bohaterów bajek. Wśród występujących można było zauważyć liczne talenty aktorskie i kto wie czy kiedyś nie będziemy ich oglądać na rodzimych scenach teatralnych. Tego z całego serca im życzymy. Wszystkie występy zostały ciepło przyjęte przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wspólna zabawa dzieci i starszych uczniów zakończyła spotkania czytelnicze w klasach w serdecznej atmosferze. Warto wspomnieć, że na naszą akcję czytelniczą przyszli, również przedszkolaczki z Przedszkola Nr 10, którzy obejrzeli spektakl i pomieszczenia szkolnej biblioteki. W przygotowanie szkolnej akcji czytelniczej byli zaangażowani nauczyciele biblioteki szkolnej - Lidia Murawska i Adam Liszewski i nauczycielka języka polskiego –p. Janina Łańko.

Data dodania: 2018-06-20 11:43:19
Data edycji: 2018-06-25 16:15:51