Radosny Dzień Edukacji Narodowej

W murach ,,dziewiątki’’, na holu głównym szkoły, odbyło się w miniony piątek radosne widowisko z udziałem uczniów i nauczycieli, czyli wspólne świętowanie Dnia Edukacji Narodowej, powszechnie zwanego ,,Dniem Nauczyciela’’. Dzień Edukacji Narodowej jest dniem szczególnym, to dzień, w którym podkreślić należy rolę nauczycieli w zapewnieniu wysokiej jakości edukacji młodzieży, tym bardziej w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i funkcji nauczycieli we wzmacnianiu poczucia tożsamości narodowej. Tego dnia uczniowie szkoły wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za ich codzienny trud, pracę, poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczno-muzyczny przekaz w słowie i śpiewie nad którym, czuwała p.Janina Łańko. Przekazali także najlepsze życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane laurki. Nauczyciele natomiast dla uczniów przedstawili zabarwione dużą dawką humoru scenki z popularnych polskich bajek jak np. ,,Paweł i Gaweł’’, ,,Żuk’’, oprócz tego uczniowie mogli usłyszeć ludową piosenkę pt.,, Gdzie strumyk płynie z wolna’’. I tak nasi nauczyciele swoimi występami dostarczyli uczniom z widowni wielu wrażeń wizualnych i muzycznych. W tym uroczystym dniu słowa podziękowania i życzenia wytrwałości i zdrowia, przekazał nauczycielom i pracownikom szkoły dyrektor szkoły pan Paweł Guzow, który wyróżnił nagrodą dyrektora grupę pedagogów i pracowników szkoły. To święto upłynęło pod znakiem radości oraz w ciepłej i serdecznej atmosferze.

Data dodania: 2018-10-14 11:54:52
Data edycji: 2018-10-14 12:20:42