Rewelacyjny wyczyn! Konrad Janusz w piątce laureatów makroregionalnego konkursu historycznego – Zamki Gotyckie

Miło nam zakomunikować, że wielki sukces z wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego, obejmującego tereny dzisiejszej Polski północno-wschodniej odniósł w ościennym województwie warmińsko-mazurskim Konrad Janusz, który pokonał wielu rywali w otwartym teście pisemnym (typu samodzielna odpowiedź uczestnika na pytania) i w finale zajął czwarte miejsce. Tym samym stał się laureatem kuratoryjnego konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. Jak w podsumowaniu ogłosiła komisja konkursowa różnice między laureatami wahały się od 0,5-1 punktu. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom zwiedzanie Katedry Fromborskiej, która przez kilka wieków był siedzibą kanoników warmińskich w tym Mikołaja Kopernika. Warto przypomnieć, że w finale konkursu we Fromborku wzięli udział wszyscy zwycięzcy pierwszego i drugiego miejsca, wyłonieni podczas etapu gminnego na terenie poszczególnych gmin w trzech województwach ( pomorskie, warmińsko-mazurskie i kujawsko-pomorskie ) w kategorii - szkoły podstawowe. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Przedstawiciel Burmistrza Fromborka podziękował za udział w konkursie oraz wręczył laureatom upominki ( mikroskop, literatura, gadżety historyczne i pamiątkowy dyplom). Do tegorocznego konkursu Konrada doszlifowywał nauczyciel - Adam Liszewski. Gratulujemy wyczynu Konradowi i opiekunowi p.Adamowi.

Data dodania: 2019-06-06 20:12:44
Data edycji: 2019-06-10 13:17:27