Śpiew dla 100 lecia - Niepodległej na placu Kazimierza Jagiellończyka

Dzień 11 listopada 1918 r. przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych dni w dziejach naszego kraju i narodu. Wtedy to po 123 latach zaborów, państwo polskie odrodziło się jako niepodległy kraj. W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tym działania społeczności szkolnej wyszły poza mury ,,dziewiątki’’. W ramach harmonogramu obchodów Święta Niepodległości zorganizowaliśmy uroczystości patriotyczne na centralnym placu Malborka, placu Kazimierza Jagiellończyka. W imprezie uczestniczyli najstarsi uczniowie z klas V –VIII wraz z nauczycielami. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło burmistrza Malborka i kombatantów. W programie uroczystości znalazło się śpiewanie znanych pieśni patriotycznych, z akompaniamentem keyboardu p. Łukasza Rosiak. Ich wykonanie poprzedziło wystąpienie p. dyrektora Pawła Guzow, zaś wprowadzenie w nastrój święta, dokonane zostało przez burmistrza Malborka p. Marka Charzewskiego. Już na zakończenie wspólnie odśpiewano „Przybyli ułani”. Uroczysty i podniosły charakter uroczości podkreśliły galowe stroje, rozetki, kokardy, szaliki, flagi nawiązujące do tematyki święta. Uroczystość na pewno wzbudziła w sercach obecnych poczucie dumy z bycia Polakami.

Relacja z uroczystości: TVMalbork i Dziennik Malborski ( link )

Data dodania: 2018-10-02 16:52:22
Data edycji: 2018-10-08 11:26:04