Sprzątanie świata – Akcja Segregacja

Kolejny rok za nami i kolejna akcja, tym razem jubileuszowa. Po raz 25 odbyła się akcja „Sprzątanie świata”. Tegoroczne hasło brzmiało: „Akcja – segregacja”. I jak co roku od wielu lat uczniowie „dziewiątki” ruszyli w wyznaczone rejony. W tym roku sprzątanie odbyło się w piątek 21 września. Udział wzięli uczniowie klas IV – VIII tzn. około 300 osób. Akcję, jak co roku, poprzedziły pogadanki na godzinach wychowawczych. W ramach tegorocznej akcji uczniowie klas IV i V wykonywali plakaty dotyczące segregacji odpadów oraz układali wierszyki – rymowanki. Natomiast klasy VI-VIII nagrywały filmiki konkursowe pod nazwą ,,Sprzątanie świata w naszej klasie''. Plakaty i wierszyki zostały powieszone na szkolnych korytarzach szkoły. Wszystkie oddziały przygotowały także gazetki ścienne w swoich klasach. Wyjście w teren poprzedził wcześniejszy apel dla wszystkich uczestników. W trakcie apelu odśpiewano, ułożoną wczesniej piosenkę pt. ,,Akcja-segregacja''. Koordynator akcji p. Ewa Lemańczyk przypomniała zasady bezpieczeństwa. Jak co roku rejon naszego sprzątania obejmował tereny Bulwaru nad Nogatem, Placu Narutowicza, ulic Kościuszki, Wareckiej, Mazurów, Starego Miasta oraz Parku Północnego.

Data dodania: 2018-09-25 16:30:59
Data edycji: 2018-10-16 11:11:50