Sukces bibliotecznego wniosku o dofinansowanie ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa’’ w naszej szkole

Sukces bibliotecznego wniosku  o dofinansowanie ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa’’ w naszej szkole

Nasza ,,dziewiątka’’ przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji szkoły i bibliotekarzy: Adama Liszewskiego i Lidii Murawskiej, biblioteka szkolna otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w łącznej kwocie 12 000 zł na zakup nowości wydawniczych. Niewątpliwie wielkim sukcesem jest to, że w ocenie merytorycznej – sumie przyznanych punktów przez zespół pod kierunkiem wojewody pomorskiego, zajęliśmy I miejsce z 31 punktami wyprzedzając 252 pomorskie placówki oświatowe i biblioteki pedagogiczne.

Wszystkie kupione w ramach programu nowości wydawnicze, zasilają księgozbiór naszej ,,dziewiątkowej’’ biblioteki. Lista zakupionych pozycji zostanie stworzona w oparciu o przygotowywane przez bibliotekarzy ankiety, w których każdy uczeń-czytelnik, czy nauczyciel może, zagłosować na „Książki Moich Marzeń’’. Planowane zakupy będą konsultowane z dyrekcją i nauczycielami oraz Samorządem Uczniowskim szkoły.

Cieszymy się bardzo, że braliśmy udział w tej akcji, a tak duża kwota dotacji pozwoli wzbogacić nasz księgozbiór szkolny o wielką ilość nowości wydawniczych i innych publikacji naukowych dla uczniów naszej szkoły. Z czego z pewnością ucieszą się już teraz nasi uczniowie i wierni czytelnicy,,dziewiątkowej’’ biblioteki.