Św. Mikołaj z pomocnikiem odwiedził uczniów w SP 9

Dnia 6 grudnia, zawitał ze swoim orszakiem tak długo wyczekiwany przez uczniów ,,dziewiątki’’ gośc – św. Mikołaj. Właściwie to jeszcze przed przybyciem tego dalekiego gościa, szczególnie najmłodsi uczniowie właśnie Go z niecierpliwością wypatrywali. Część uczniów z utęsknieniem wpatrywała się w klasowe szyby, a co niektórzy, wychylali głowy za drzwi. A kiedy już Mikołaj zawitał, to został przyjęty z ogromną radością. Zarówno w starszych, jak i młodszych klasach. Na powitanie Św. Mikołaja dzieci recytowały na przystrojonym na tę okazję korytarzu szkolnym - wierszyki, śpiewały piosenki, a także obiecały ze będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Częstokroć prezenty i upominki od Św. Mikołaja przyjmowały z wypiekami na twarzy i nawet nieśmiałością. Ale kiedy Św. Mikołaj zakończył swoją misję pożegnał się, mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, wielu już za nim i jego pomocnikiem ,,Mrówką'' zatęskniło. Jednak znowu do nas zawita…już za rok!