Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku Imienia Kazimierza Jagiellończyka

Szkolenie z pomocy przedmedycznej dla nauczycieli

Wczoraj (11.12.17) w godzinach późno-popołudniowych, odbyła się w naszej szkole prelekcja połączona ze szkoleniem, na temat zagrożeń w różnych sytuacjach i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie szkoleniowe zorganizowała dyrekcja ,,dziewiątki’’. Wykłady i szkolenie przeprowadził Pan Piotr Konopka – ratownik medyczny. W gabinecie – pokoju nauczycielskim, przeprowadzono ćwiczenia symulujące rozmowy telefoniczne z dyspozytorem szpitala, (nr 112) mające na celu zwrócenie uwagi o to, by pomoc dotarła jak najszybciej , we właściwe miejsce. Nauczyciele dowiedzieli się, jak należy się zachować i jakie czynności wykonywać by ratować poszkodowanego. W czasie trwania szkolenia Pan Piotr zapewnił wszystkie niezbędne materiały poglądowe, fantomy, folia termiczna itp. tak aby szkolenie w którym czynnie uczestniczyli nauczyciele odbyło się z jak najlepszą skutecznością. Podczas szkolenia pierwszej pomocy każdy nauczyciel dowiedział się o prostych czynnościach wykonywanych przed przybyciem ratowników oraz poznał się czym jest RKO czyli resuscytacja krążeniowo-oddechowa i jak ją prawidłowo przeprowadzać oraz w prosty sposób sprawdzać podstawowe funkcje życiowe osoby poszkodowanej.