Szkolny konkurs kolęd i pastorałek klas IV-VIII

W dniu 19 grudnia 2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. To już jest kolejna edycja tego oczekiwanego w grudniu przez wszystkich konkursu. Celem szkolnego konkursu było kultywowanie wśród uczniów polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, oraz popularyzacja znanych i mniej znanych pieśni bożonarodzeniowych. Wszystkie klasy biorące udział w wydarzeniu zaprezentowały się najlepiej, jak potrafiły wprowadzając pozostałą pod sceną publiczność w cudowny, świąteczny klimat. Warto nadmienić, że podczas prezentacji utworów, były używane wytwornice dymu tworzące niezapomnianą atmosferę. Sam konkurs podzielono na dwie tury. W pierwszej zaprezentowały się klasy: IV A,VA,VC,VIA,VIC,VIIB,VID I VIIIA. Występy uczniów oceniało jury w składzie: Lidia Murawska, Andrzej Pokora, Adam Liszewski, które oceniało uczestników pod względem muzycznym, dykcji, treści śpiewanych kolęd i wyrazu artystycznego. Według jury najlepiej w tej części zaprezentowali się uczniowie z dwóch klas – VA i VIA. Ex aequo zajęli I miejsce. Kolejne lokaty uczestników: VC i VD druga lokata, a najniższe stopnie podium dla klasy VIC i VIIB. Tuż za podium znaleźli się reprezentanci klasy IVB i VIIIA. W części drugiej zmagań zaprezentowały się klasy: IVA, VB, VIB,VIIA i VIIIB. Maksymalną ilość punktów zgarnęli uczniowie z klasy VB. Oni to zajęli I miejsce. Druga lokata przypadła klasie VIIIB, a trzecie miejsce klasom IVA i VIB. Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom, a szczególnie zwycięzcom. Wszystkie klasy otrzymały śliczne pamiątkowe dyplomy. Konkurs i oprawę muzyczną przygotował nauczyciel muzyki pan Łukasz Rosiak.

Data dodania: 2019-12-19 17:34:37
Data edycji: 2019-12-20 11:08:08