Szkolny konkurs pieśni patriotycznej dla klas IV-VIII

Po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs Pieśni Patriotycznej. W tym roku tak jak i w poprzednich latach uczniowie zaprezentowali bogaty i zróżnicowany, ciekawy repertuar. W naszym konkursie przeważały pieśni legionowe, pieśni, które odwoływały się do najważniejszego wydarzenia z naszej historii - odzyskania Niepodległości w 1918 r. W tym roku obchodzimy 100 lecie tego wydarzenia. Pieśni wykonywane przez uczestników są coraz bardziej wyszukane, pojawiły się utwory które opisały piękno naszej ziemi, gdyż patriotyzm to także odwoływanie się do piękna naszej Ojczyzny. Wśród wykonywanych pieśni, prym wiodły: ,,Maszerują strzelcy'', ,,Legiony'', ,,Pierwsza Brygada''. Uczestnicy konkursu przygotowali biało-czerwone kotyliony, którymi przyozdobili swój strój po to, by podkreślić patriotyczny charakter konkursu. Kotyliony czy tasiemki to efekt własnej pracy uczniów. Konkurs prowadziła p. Barbara Grzymała. W odpowiedni klimat konkursu wprowadził nas występ szkolnego zespołu ,,Canto’’ pod kierunkiem p.Łukasza Rosiak, który również przygotował aranżację utworów. Ten patriotyczny klimat udzielił się także i klasowym wykonawcom, którzy brali udział w konkursie. Ich występy oceniało jury w składzie: Krystyna Krysik, Lidia Murawska, Adam Liszewski. I tak po długich konsultacjach przyznano I miejsca ex aequo zespołom z klas: 7a, 6c, 8b, 5a,5d, 6b. Wszystkie pozostały klasy uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy z rąk pani wicedyrektor. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do występów. Konkurs jest jednym z elementów wychowania obywatelskiego i patriotycznego.

Data dodania: 2018-11-08 13:21:54
Data edycji: 2018-11-09 10:35:26