SZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

W związku z przypadającą w tym roku 101 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w dniu 12 listopada na holu głównym szkoły odbył się konkurs pieśni patriotycznych dla klas IV-VIII. Celem głównym konkursu była popularyzacja utworów o treściach patriotycznych, a także „ocalenie od zapomnienia” pięknej polskiej tradycji śpiewania pieśni narodowych ( Piechota, Czerwone maki, Hymn Szarych Szeregów ). Pieśni patriotyczne odgrywały i nadal odgrywają ogromną rolę w edukacji i kulturze naszego narodu. Uczniowie każdej ze starszych klas przygotowali pod kierunkiem nauczyciela wychowawcy wybraną pieśń patriotyczną, którą wykonali na scenie zbiorowo. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przebieg konkursu ( w tym akompaniament) był pan Łukasz Rosiak - nauczyciel muzyki. Konferasjerkę prowadziły uczennice Patrycja Pyrzyńska i Wiktoria Szymańska. Natomiast komisję konkursową, która oceniała uczniów za znajomość tekstu, melodii, czystość, dynamikę, oraz za ogólne wrażenie artystyczne stanowili: pani Lidia Murawska, oraz panowie - Andrzej Pokora i Adam Liszewski. Komisja miała bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom uczestników był bardzo zróżnicowany, ale po zliczeniu każdego punktu udało się wyłonić zwycięzców. I tak I miejsce zajęła klasa VI B, II miejsce - uczniowie z klasy VI B, zaś najniższą lokatę zajęli przedstawiciele klasy V B. Zwycięzcom oraz uczestnikom bardzo gratulujemy.

Data dodania: 2019-11-12 15:53:00
Data edycji: 2019-11-13 14:59:07