Szkolny konkurs wiedzy o AIDS i HIV klas VII i VIII

Dzień 1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Jednym ze sposobów obchodów tego dnia w naszej szkole jest organizowany przez nauczycielkę biologii, panią Ewę Lemańczyk - szkolny konkurs wiedzy o HiV i AIDS. W tym roku szkolnym uczestniczyli w nim uczniowie z klas: VII i VIII, którzy zmagali się z pytaniami z zakresu wiedzy o sposobach zakażenia się wirusem HiV czy o metodach diagnostyki tej choroby. Komisja konkursowa – pani Bożena Rażewska i pan Mirosław Cieślik, po zliczeniu wszystkich punktów ustaliła, że I miejsce zajęła drużynaz klasy VIII a, druga lokata przypadła uczniom z klasy VII a, natomiast trzecią pozycję zajęli reprezentanci z klasy VII b. Tuż za podium znalazła się ekipa z klasy VIII b. Wszystkim uczestnikom i laureatom dziękujemy za udział. Celem konkursu było:

• poszerzanie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS

• kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi wobec osób zakażonych wirusem HIV lub chorych na AIDS

• integrowanie młodzieży we wspólnych działaniach z zakresu profilaktyki zdrowotnej

Data dodania: 2019-11-28 11:29:04
Data edycji: 2019-11-28 11:33:18