Triumf Konrada Janusz w gminnym konkursie historycznym – Zamki Gotyckie

W dniu 15 maja ( środa) odbyły się w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta Malborka gminne eliminacje historycznego konkursu wiedzy o zamkach gotyckich, przeprowadzone przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Gmin ,,Polskie Zamki Gotyckie'' obejmujących 3 północne województwa naszego kraju. W eliminacjach gminnych wzięli udział uczniowie malborskich szkół podstawowych wyłonionych w etapach konkursów szkolnych. Celem konkursu było propagowanie szeroko pojętej wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego obejmującego obszar dzisiejszej północno-wschodniej Polski. Przewodniczącą komisji konkursowej była Pani Małgorzata Krysik z UM. Patronat honorowy sprawował Burmistrz Malborka, który obdarował laureatów drobnymi pamiątkami i gratulacyjnym dyplomem. W konkursie rozwiązywania testu z zakresu wiedzy o Zakonie i epoce średniowiecza, niesamowitą wiedzą popisał się nasz uczeń Konrad Janusz, który pokonał rywali z innych placówek i zajął pierwsze miejsce. Tym samym stał się finalistą etapu centralnego.

Ucznia przygotowywał do eliminacji Pan Adam Liszewski, n-l bibliotekarz. Warto nadmienić, że w konkursie uczestniczył również Andrzej Dąbrowski, który zajął pozycję poza podium. Finał konkursu wojewódzkiego odbędzie się 6 czerwca 2019 roku we Fromborku. Każdą gminę z województw reprezentować będzie dwóch finalistów gminnych.

Konradowi i opiekunowi gratulujemy sukcesu. I trzymamy kciuki za finał centralny.

Link:

Data dodania: 2019-05-15 21:11:46