Warsztaty na zamku klasy V d

W ramach projektu ,,Swego nie znacie’’, uczniowie klasy V d uczestniczyli w dniu 18 X 2018 r. w warsztatach historycznych na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku, które prowadził p. Marek Stokowski. W wyprawie na zamek i spotkaniu z przewodnikiem, kustoszem, autorem książek i niezwykłym człowiekiem, towarzyszyła uczniom wychowawczyni – p. Magda Pawłowska. Z fascynujących opowieści kustosza zamkowego, dzieci dowiedziały się o sposobach obrony przed wrogiem. Były też i inne interesujące historie .Uczniowie obejrzeli wiele ciekawych miejsc na terenie zamku min. zobaczyli najbardziej reprezentacyjne komnaty zamku czy podziwiali średniowieczne malowidła naścienne. W drugiej części warsztatów, dzieci podzielone na grupy miały za zadanie dokończyć legendę, której fragment przeczytał p.Marek. Wyobraźnia podpowiedziała uczniom ciekawe pomysły na zdobycie zamku, przez polskiego króla. Trzeba przyznać, że nie było to jednak zwykłe zwiedzanie ale niecodzienna lekcja historii, a właściwie podróży w przeszłość.

Data dodania: 2018-10-19 09:04:20
Data edycji: 2018-10-19 09:09:21