Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku Imienia Kazimierza Jagiellończyka

Wielki sukces Konrada Janusz i Andrzeja Dąbrowskiego w konkursie wiedzy o Zamkach gotyckich!

Dnia 16 maja 2018 roku w Urzędzie Miasta Malborka odbył się finał gminny konkursu wiedzy historycznej o zamkach gotyckich. Konkurs równolegle został przeprowadzony na terenie 15 gmin należących do Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” oraz 8  gmin należących do Stowarzyszenia „Dom Warmiński”. W etapie malborskim udział wzięli przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z Malborka, w tym nasi reprezentanci wybrani w rozgrywkach szkolnych. ,,Dziewiątkę’’ reprezentowali: Konrad Janusz, Andrzej Dąbrowski i Aleksandra Sypniewska, których przygotowywał do historycznych zmagań p. Adam Liszewski. W trakcie konkursu uczniowie musieli zmierzyć się z testem pisemnym, w którym należało zaznaczyć odpowiedzi prawidłowe związane z min. z historią Zakonu Krzyżackiego, dziejami Prusów, wojen polsko-krzyżackich itp. Po sprawdzeniu odpowiedzi z części konkursowych komisja pod przewodnictwem burmistrza miasta Malborka i pracowników Wydziału Oświaty, stwierdziła, że najlepszą wiedzą na konkursie wykazał się: Konrad Janusz - zdobywca I miejsca w Malborku. Trzeba zaznaczyć, że to nie jeden przedstawiciel SP 9 na ,,pudle’’ – gdyż III miejsce uzyskał – Andrzej Dąbrowski. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i został ponadto obdarowany drobnymi upominkami od Burmistrza Malborka. Wszystkim naszym uczestnikom gratulujemy wiedzy i zaangażowania, a zwycięzcy – Konradowi - sukcesu w etapie centralnym, tym trudnym konkursie!

[zdj.82-200.pl]